Basketbalistky USK na úvod semifinále přehrály Hradec o 54 bodů

Basketbalistky USK Praha vstoupily rázně do semifinále ŽBL a doma přehrály Hradec Králové 107:53. Obhájkyně titulu se tak ujaly vedení v sérii hrané na tři výhry. V druhém semifinále zvítězilo KP Brno na hřišti Nymburku 74:66 a získalo výhodu na svou stranu.

Zleva Pamela Therese Effangová z Hradce a Marta Xargayová z USK Praha.

Hradec v základní části jako jediný dokázal USK trápit v obou zápasech. Doma prohrál o 18 bodů, v Praze o 16 bodů, když se držel ve hře až do poslední čtvrtiny. Tentokráte ale Pražanky neponechaly nic náhodě a od začátku si šly za vítězstvím, poté co po šňůře 20:0 rychle vedly 25:4.

Bez zraněné reprezentantky Rénaty Březinové měl Hradec problémy zejména s pivotkami USK, a to jak v obraně, tak i v útoku. Amanda Zahuiová tak jen za první čtvrtinu dala 12 ze svých 22 bodů. Marija Režanová přidala 23 bodů a Alena Hanušová 16 bodů.

Hradecké manko tak narůstalo až k 50 bodům a domácí hráčky si tak mohly dovolit dohrávat s juniorkami. Svou sérii neporazitelnost v české lize tak Pražanky prodloužily na 139 zápasů od dubna 2013. Druhý zápas série se hraje v pátek v Hradci.

Druhá semifinálová dvojice slibuje vyrovnanější boje, což dokázal už první zápas v Nymburce, který nevyužil domácího prostředí a prohrál s Brnem. Ani jeden z týmů nevedl o více než deset bodů a ještě minutu a půl před koncem vedlo Brno o jediný koš.

Pak ale zvýšila zkušená Ilona Burgrová, naopak na druhé straně Lynn Wellsová udělala nesportovní faul, což Brno potrestalo třemi body a výhru už nepustilo. Hlavní strůjkyní výhry hostů byla Sonia Ursuová, která proti svým bývalým spoluhráčkám zaznamenala 18 bodů a 12 doskoků.