Mistrovský Nymburk hladce přešel do semifinále NBL přes Kolín

Basketbalistům Nymburka podle očekávání stačily čtyři zápasy k postupu do semifinále NBL přes Kolín. Ten poslední vyhráli obhájci titulu na palubovce středočeského rivala 99:71 a v průměru ho deklasovali ve čtvrtfinálové sérii o 39 bodů na utkání. Svitavy naopak poslední krok k překvapivému postupu přes Děčín nedokázaly udělat. Úřadující vicemistři na hřišti Turů čtvrtý zápas po obratu v poslední čtvrtině a dramatické koncovce vyhráli 78:77 a série bude pokračovat ve středu na severu Čech.

Zleva Martin Kříž a Eugen Lawrence z Nymburka.

Favorit těžil z drtivé podkošové převahy (doskoky 52:31) a vyrovnaného kádru, mezi který trenér Oren Amiel rovnoměrně rozdělil čas na palubovce. Všech dvanáct hráčů se zapsalo mezi střelce, pět jich skórovalo dvouciferně, z toho čtyři náhradníci. Nejlepší byl se 14 body Alex Davis. Kolínský ostrostřelec Lee Skinner dal 20 bodů, jeho tým tentokrát předčil favorita alespoň v počtu tříbodových košů, kterých trefil 13.

Svitavy kráčely před vlastními fanoušky za postupem a do poslední části vstoupily s náskokem devíti bodů. Děčín ale zabral, čtyři minuty před koncem vyrovnal a závěrečnou přetahovanou rozhodl dvoubodovým pokusem 18 sekund před koncem Tomáš Pomikálek, s 15 body nejlepší střelec týmu. Stejnou bilanci měl v domácím mužstvu Pavel Slezák.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 4. zápasy
Kolín - Nymburk 71:99 (10:23, 29:55, 53:74)
Nejvíce bodů: Skinner 20, Vocetka 14, Šafarčík 12 - Davis 14, Ray 13, Berisha 12, Hruban a Peterka po 11. Konečný stav série: 0:4.
Svitavy - Děčín 77:78 (23:15, 41:32, 62:53)
Nejvíce bodů: Slezák 15, Marko 14, Kerr 11 - Pomikálek 15, Ježek 12, Šiška a Houška po 9. Stav série: 3:1.