Pardubice - Ústí nad Labem 70:60Stav série 4:3Pardubice v rozhodujícím čtvrtfinále vyhrály nad Ústím

Basketbalisté Pardubic v rozhodujícím sedmém utkání čtvrtfinále NBL porazili doma Ústí nad Labem 70:60 a postoupili potřetí za sebou do semifinále české nejvyšší soutěže. V něm se utkají s Opavou. Druhé semifinále obstará souboj obhájců titulu z Nymburku se Svitavami.

Opava i Nymburk si zahrají semifinále play off. Jako poslední vybojovaly postup mezi elitní čtyřku Pardubice - ilustrační foto.

Ústí prošlo do play off až ze sedmé příčky díky třem závěrečným výhrám v nadstavbové skupině A2. Proti druhým Pardubicím tak bylo outsiderem, ovšem už v základní části byly vzájemné zápasy velmi vyrovnané. A to se potvrdilo i ve čtvrtfinále, kde hned čtyři duely skončily rozdílem do čtyř bodů. Ústí vedlo 1:0 a 2:1, Pardubice otočily na 3:2 a nakonec zvládly i rozhodující zápas, když tentokráte Ústí selhalo v útoku.

Důležitost utkání se podepsala na důslednosti obran i nervozitě hráčů a oba celky tak v poločase měly úspěšnost střelby jen 25 procent. Pardubice si alespoň pomáhaly lepším doskokem, jichž už v poločase měly 35, což je často číslo za celý zápas.

Ve druhé půli pak domácí zpřesnili i útok, když se k velmi dobře hrajícímu Kamilovi Švrdlíkovi, který zaznamenal 18 bodů a 11 doskoků, přidal i Brandon Spearman a náskok narostl až na 21 bodů. Ústí sice v závěru zejména díky Donaldu Robinsonovi zabralo, ale prohru už neodvrátilo a přišlo o šanci na první postup do semifinále v historii.

Čtvrtfinále play off basketbalové ligy mužů - 7. zápas:
Pardubice - Ústí nad Labem 70:60 (16:10, 29:25, 56:37)
Nejvíce bodů: Švrdlík a Spearman po 18, Půlpán 9, Pandula 8 - Robinson 17, Pecka 15, Šotnar 9. Konečný stav série: 4:3.