Basketbalisté Opavy chtějí startovat v Lize mistrů

Opava

Basketbalisté Opavy chtějí startovat v Lize mistrů, do které se kvalifikovali účastí v letošním ligovém finále. Pro Slezany by to byl návrat do evropských pohárů po patnácti letech.

Basketbalisté BK Opava ve finále sice prohráli, ale stříbrné medaile jsou pro ně slušnou odměnou.

Předseda klubu Ladislav Schreiber připustil, že klub má o účast v Lize mistrů zájem. "Chceme se s tím poprat, startují tam atraktivní soupeři a chceme zabojovat o co nejlepší výsledky," řekl Schreiber.

Čtyřnásobný český mistr, který po finančních problémech v polovině minulé dekády letos získal medaili po patnácti letech, v evropském poháru naposledy startoval v sezoně 2003/2004. Tehdy se účastnil ULEB Cupu.

"Ta soutěž je po sportovní stránce určitě lákavá. I když na druhou stranu jsem i trochu opatrnější, ať to není příliš velké sousto. Ale pro celý klub a fanoušky by to byla velká událost," řekl trenér Petr Czudek.