Rubriky:

Míčové sporty

Basketbalisté Opavy chtějí startovat v Lize mistrů

25. května 2018 07:55 - Opava

Basketbalisté Opavy chtějí startovat v Lize mistrů, do které se kvalifikovali účastí v letošním ligovém finále. Pro Slezany by to byl návrat do evropských pohárů po patnácti letech.

 

Petr Sznapka, ČTK

Předseda klubu Ladislav Schreiber připustil, že klub má o účast v Lize mistrů zájem. "Chceme se s tím poprat, startují tam atraktivní soupeři a chceme zabojovat o co nejlepší výsledky," řekl Schreiber.

Čtyřnásobný český mistr, který po finančních problémech v polovině minulé dekády letos získal medaili po patnácti letech, v evropském poháru naposledy startoval v sezoně 2003/2004. Tehdy se účastnil ULEB Cupu.

"Ta soutěž je po sportovní stránce určitě lákavá. I když na druhou stranu jsem i trochu opatrnější, ať to není příliš velké sousto. Ale pro celý klub a fanoušky by to byla velká událost," řekl trenér Petr Czudek.

ČTK

Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.