Portugalsko - ČR 3:1Volejbalisté s Portugalskem opět po slibném začátku prohráli

Čeští volejbalisté prohráli na závěr základní části Evropské ligy v Portugalsku 1:3 a soupeři nedokázali oplatit porážku z Prahy. Z šesti zápasů ve skupině svěřenci trenéra Michala Nekoly zvítězili jen dvakrát nad Španělskem a za týden je jakožto tým pořádající země čeká Final Four v Karlových Varech. Tam mohou na postupující Portugalce narazit znovu, dalšími účastníky závěrečného turnaje budou Estonsko a Turecko.

Před týdnem v Praze měli čeští reprezentanti v prvním duelu s Portugalskem krůček k výhře bez ztráty setu. Ve třetím dějství ale neproměnili tři mečboly a soupeřům se podařilo zápas otočit.

Doma v Matosinhos si nyní Portugalsko mohlo pátým vítězstvím zajistit postup do semifinále, ale v úvodních dvou setech byli prakticky neustále ve vedení hosté. Závěr druhé sady se však českému týmu nepovedl, nevyužil dva setboly a prohrál 25:27.

Portugalce vyrovnání povzbudilo, převzali iniciativu a získali i třetí set. Českému týmu v něm vázl příjem a domácí hráči se obětavě vrhali po smečích univerzála Hadravy, které občas vybírali jen několik centimetrů nad zemí.

Hosté pak už marně hledali cestu, jak rozjetého protivníka zastavit. Několik možností na zvrat promarnili vlastními chybami, při dalších účinkovaly portugalské bloky. V koncovce se v útoku dvakrát prosadil i sebevědomý nahrávač Tavares a domácí tým mohl slavit postup.