Česko - Finsko 3:2České florbalistky slavily první výhru na EFT, porazily Finsko

Göteborg

České florbalistky porazily na turnaji Euro Floorball Tour v Göteborgu Finsko 3:2 a skončily třetí. Na závěr zápasové generálky na prosincové mistrovství světa v Brně a Ostravě oslavily vůbec první vítězství v EFT. Hattrickem to zařídila Tereza Urbánková.

Svůj střelecký den začala už po 92 vteřinách a v deváté minutě zvýšila na 2:0. Finky dokázaly překonat gólmanku Christiánovou až ve 32. minutě. Za 65 vteřin mohla zvýšit z trestného střílení Adéla Bočanová, ale neuspěla. Ve 47. minutě sice vyrovnala Rantalaová, ale v čase 51:52 dovršila hattrick Urbánková. Češky vyhrály nad Finskem podruhé za sebou, zdolaly ho i v září na Polish Cupu.

Dosud největším úspěchem českých hráček v EFT, kterou hrají od roku 2007, bylo pět remíz.

Euro Floorball Tour žen v Göteborgu:
ČR - Finsko 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 2. Urbánková (Jarolímová), 9. Urbánková (Jarolímová), 52. Urbánková (D. Šteglová) - 32. Luomaniemiová (Rantalaová), 47. Rantalaová (Luomaniemiová). Rozhodčí: Anderssonová, Jensenová (obě Švéd.). Vyloučení: 0:1. Bez využití. Diváci: 239.