Příšerné zranění všechny vyděsilo. Gymnastka si po dopadu zlomila obě nohy

8. dubna 2019 16:43 - New York/Praha

Sportovní kariéra si žádá obrovskou dřinu a oddanost, ale pak může během sekundy nadobro skončit. Tak jako v případě gymnastky Samanthy Ceriové reprezentující americkou univerzitu Auburn, která s velkou pravděpodobností svůj poslední závod skončila v bolestivé agónii.

Během klání Baton Rouge Regional na konci minulého týdne si Ceriová přivodila v prostných hrozivé zranění. Při dopadu po dvojitém saltu vpřed si zlomila obě nohy a vykloubila kolena.

Celá hala rázem zděšením ztichla. Když těžce zraněnou gymnastku odnášeli zdravotníci na nosítkách sklízela už od publika bouřlivý aplaus. Ceriová následně oznámila, že svoji gymnastickou kariéru končí.

„Páteční noc byla pro mě poslední v roli gymnastky. Po osmnácti letech končím," uvedla v neděli na svém instagramovém účtu.

„Mohu být ale jen pyšná na to, jakou osobu ze mě gymnastika vychovala. Naučila mě mimo jiné tvrdé práci, pokoře, čestnosti a obětavosti," dodala.

roj, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.