Živě

Uzdravený Ondra se na SP lezců v Číně do finále nedostal

5. května 2019 09:55 - Wu-ťiang

Sportovní lezec Adam Ondra se po nucené pauze kvůli nemoci nedostal na čtvrtém letošním Světovém poháru do finále boulderingu a poprvé letos neproměnil start v zisk medaile. V čínském Wu-ťiangu obsadil v semifinále 14. místo a přijde o vedení v průběžném pořadí seriálu. V pátečním lezení na rychlost postoupil Jan Kříž do čtvrtfinále a obsadil konečné sedmé místo.

 

Šestadvacetiletý rodák z Brna Ondra, sběratel medailí z mistrovství světa i nově přelezených cest v přírodě, zahájil sezonu vítězstvím ve švýcarském Meringenu. Pak byl druhý v Moskvě, ale po návratu onemocněl a minulý závod v jiném čínském městě Čchung-čching vynechal.

Ve Wu-Ťiangu se mu v semifinále nepovedlo ani jednou dolézt až do cíle, na takzvaný top, zapsal si jen tři zóny na tři pokusy. Postupující do dnešního finále zaznamenali dva nebo tři topy. O medaile budou bojovat čtyři Japonci, Němec Jan Hojer a Rakušan Jakob Schubert, úřadující mistr světa v olympijské kombinaci, v níž za rok v Tokiu budou lezci usilovat o premiérové medaile. Ondra je v této disciplíně vicemistrem světa.

ČTK

Časová osa: Ostatní

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.