Rubriky:

Ostatní

Kvůli koronaviru bylo odloženo školení dobrovolníků pro olympijské hry

25. února 2020 11:26 - Tokio

Kvůli epidemii koronaviru pořadatelé odložili školení dobrovolníků pro letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu. V akci by jich na přelomu července a srpna mělo být 80 000. Jejich výcvik začal loni v říjnu. Tehdy organizátoři uvedli, že se na třinácti místech v Japonsku uskuteční do konce února tři stovky školicích akcí.

 

Han Sang-kyun, ČTK/AP

Ty ale byly momentálně pozastaveny. "V rámci preventivních opatření proti šíření infekce nového koronaviru jsme se rozhodli výcviky odložit," uvedl organizační výbor v tiskové zprávě. Nové termíny a místa školení plánoval sdělit dotčeným lidem později.

Pořadatelé ujišťovali, že na konání OH to nebude mít vliv. "Nezvažuje se zrušení her a odložení těchto aktivit nijak neovlivní přípravu na hry. V souladu s vládní politikou prevence šíření infekčních onemocnění budeme potřebu jakýchkoliv aktivit ve spojení s olympiádou posuzovat případ od případu," doplnili.

WHO: Je brzy odhadovat, jestli koronavirus ohrožuje OH v Tokiu

Při školení se dobrovolníci seznamují s detaily o olympijských a paralympijských hrách i historií. Dostávají informace, co se od nich při pomoci sportovcům, fanouškům a novinářům očekává. V březnu by se měli dozvědět, jakou konkrétní pozici budou při olympijských nebo paralympijských hrách vykonávat. V dubnu by měl začít specializovaný výcvik zaměřený na tyto konkrétní úkoly.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.