Rubriky:

Ostatní

Turnaj kandidátů vede Něpomjaščij. Griščuk volá po jeho zrušení: Zbyli jsme poslední!

22. března 2020 16:41 - Jekatěrinburg

Ruský šachista Jan Něpomjaščij si připsal na Turnaji kandidátů v Jekatěrinburgu druhé vítězství a po 5. kole stále vede se ziskem 3,5 bodu. Jeho krajan Alexandr Griščuk dnes vyzval k tomu, aby byl turnaj kvůli pandemii koronaviru ukončen.

 

Handout, Reuters

"Turnaj by měl být zastaven. Atmosféra je tady celkově nepřátelská. Všichni nosí masku a k tomu ta bezpečnostní opatření... Pro mě je to opravdu těžké," uvedl Griščuk po dnešní remíze s Číňanem Ting Li-ženem.

"Vlastně tu vůbec nechci hrát ani tu být. Není náhoda, že už bylo všechno zrušeno a my jsme tu zbyli jako jediní. Je to poslední turnaj takové úrovně, který se na světě koná. Myslím, že by ho měli zrušit a přesunout," dodal Griščuk, jemuž v osmičlenném turnaji patří pátá pozice.

Šachisté pokračují. Číňan porazil amerického favorita

Na výhru dosáhl jako jediný v dnešním programu jiný ruský šachista Něpomjaščij, který donutil vzdát po 43 tazích Číňana Wang Chaa. "Je to samozřejmě fajn, že jsem vyhrál, ale turnaj teprve začíná," řekl devětadvacetiletý ruský velmistr, jenž má v čele náskok půl bodu před Francouzem Maximem Vachierem-Lagravem.

Turnaj kandidátů s dotací 500 000 eur trvá do 3. dubna, jeho vítěz získá právo vyzvat mistra světa Magnuse Carlsena z Norska.

Šachový Turnaj kandidátů v Jekatěrinburgu - 5. kolo:
Něpomjaščij (Rus.) - Wang Chao (Čína) 1:0
Giri (Niz.) - Caruana (USA) 0,5:0,5
Aleksejenko (Rus.) - Vachier-Lagrave (Fr.) 0,5:0,5
Griščuk (Rus.) - Ting Li-žen (Čína) 0,5:0,5
Pořadí:
1. Něpomjaščij 3,5
2. Vachier-Lagrave 3
3. Caruana
4. Wang Chao
5. Griščuk všichni 2,5
6. Ting Li-žen
7. Aleksejenko
8. Giri všichni 2
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní