Rubriky:

Ostatní

Problém pro úspěšnou stáj. Kůň trénovaný Váňou mladším má pozitivní nález

5. srpna 2020 17:20 - Praha

Na půdě, kde sbíral úspěchy a uznání, přichází problém. Sedmiletý valach L’Estran, kterého pro stáj Scuderia Aichner SRL připravuje Josef Váňa mladší, měl po druhém místě ve významném červnovém dostihu v Meranu pozitivní dopingový nález. Zprávu přinesl italský deník Alto Adige.

 

Vlastimil Vacek, Právo

„Jsem doslova ohromen výsledkem analýzy,“ uvedl pro jihotyrolské médium v Itálii populární Váňa mladší, syn proslulého mnohonásobného vítěze Velké pardubické.

Pokračovatel úspěšného rodu si v minulosti k pozici nadějného žokeje přibral roli trenéra. Nyní už se věnuje pouze přípravě čtyřnohých svěřenců. Teď ovšem narazil na potíž. „Kůň měl v dubnu koliku, proběhlo rychlé ošetření. Pozitivně testován byl na ketoprofen. Nemám, co bych řekl, koni jsem nic nepodal, je naštěstí v dobrém stavu a rozhodně nepotřebuje nějakou ,pomoc‘,“ vysvětloval zaskočený trenér. Ketoprofen je používán i jako protizánětlivý léčivý prostředek.

Třetí kvalifikace na Velkou pardubickou se silnou účastí. Pojedou hned dva šampioni

L’Estrana v inkriminovaném dostihu Grande steeplechase d’Europa vedl Josef Bartoš a skončil hned za vítězným stájovým kolegou Notti Magichem v sedle s dalším českým žokejským esem Janem Faltejskem.

Zčista jasna děsivý let ze sedla. Co se přihodilo českému žokejovi, který je tři týdny v kómatu?

Úspěšný byl L’Estran zejména v minulé sezoně. Teď má zatím zákaz startů, čeká se na výsledek druhého testu.

vap, Sport.cz

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Tour de France 2020

107. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France letos odstartuje 29. srpna v Nice a skončí 20. září tradičním dojezdem do Paříže. Z loňského roku vítězství obhajuje kolumbijský jezdec Egan Bernal. Na startu nebudou chybět další favorité - Thibaut Pinot nebo Primož Roglič. Z Čechů se představí Roman Kreuziger a Jan Hirt.