Taneční pár Myslivečková, Novák byl šestý v Grand Prix v Nagoji

NAGOJA

Český taneční pár Lucie Myslivečková, Matěj Novák obsadil v úvodním závodu krasobruslařské Grand Prix v Nagoji šesté místo. Svěřenci ruských trenérů Rostislava Synicyna a Natalie Karamyševové tak zaznamenali svůj nejlepší výsledek v tomto elitním seriálu.

Myslivečková s Novákem byli šestí už po krátkém programu a ve volné jízdě si pořadí udrželi. Od rozhodčích dostali celkem 115,17 bodu, díky nimž vylepšili sedmé místo z loňského závodu Grand Prix v Moskvě. Právě na Ruském poháru se představí i letos v listopadu.

Soutěž v Nagoji ovládli stříbrní olympijští medailisté Meryl Davisová a Charlie White z USA, kteří zvítězili s náskokem 24 bodů před kanadským párem Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje. Třetí skončili američtí sourozenci Maia a Alex Shibutaniovi.