Rubriky:

Ostatní

Další paráda české naděje! Adamovská vybojovala na mistrovství Evropy bronz

28. listopadu 2020 20:15

Eliška Adamovská vybojovala na závěr mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Moskvě bronz v olympijské kombinaci. Devatenáctiletá havířovská rodačka navázala na středeční zisk stříbra v lezení na obtížnost.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Adamovská vyhrála v kombinaci páteční kvalifikaci a dnešní osmičlenné finále zahájila osmým místem v lezení na rychlost. Do hry o medaile se čtvrtá dívka loňského juniorského MS posunula čtvrtým místem v boulderingu. V závěrečném lezení na obtížnost byla druhá, poté co jako jediná spolu s Viktorií Meškovovou dosáhla až na vrchol cesty, ale v horším čase.

Ruska Meškovová získala v domácím prostředí po zlatu z obtížnosti a boulderingu také nejdůležitější titul v kombinaci, jímž si zajistila poslední volné místo pro start při premiéře tohoto sportu na OH v Tokiu. Druhá skončila Srbka Staša Gejová.

Adamovská je vicemistryní Evropy v lezení na obtížnost

V soutěži mužů napodobil úspěch své krajanky Alexej Rubcov. Nejlepší z Čechů Jan Kříž skončil v kvalifikaci jedenáctý.

Na šampionátu nestartoval šestinásobný medailista z ME Adam Ondra, jenž si už start pod pěti kruhy zajistil před rokem na kvalifikačních závodech v Toulouse.

Mistrovství Evropy ve sportovním lezení v Moskvě - kombinace:
Muži:
1. Rubcov (Rus.) 20 b.,
2. Lehmann (Švýc.) 24
3. Lužeckij (Rus.) 30
...v kvalifikaci 11. Kříž, 15. Stráník (oba ČR).
Ženy:
1. Meškovová (Rus.) 12
2. Gejová (Srb.) 1
3. Adamovská 64
...v kvalifikaci 16. Smetanová, 18. Janošová (všechny ČR).
ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.