Skandál před začátkem OH. Ugandský vzpěrač opustil v Tokiu výpravu, hledá ho policie

16. července 2021 10:10 - Tokio/Praha

Ugandský vzpěrač Julius Ssekitoleko opustil v Tokiu olympijskou výpravu a podle dnešního vyjádření mluvčí japonské vlády už ho hledá místní policie. Na jeho zmizení se přišlo při testování sportovců na koronavirus, potvrdili ho i jeho kolegové z reprezentace.

 

Jae C. Hong, ČTK/AP

Dvacetiletý Ssekitoleko, který minulý měsíc získal dva bronzy na mistrovství Afriky, byl v hmotnostní kategorii do 67 kilogramů náhradníkem a příští úterý se měl vrátit do Ugandy. Jeho zmizení je komplikací pro pořadatele, kteří opakovaně ubezpečovali japonskou veřejnost o striktním dodržování covidového protokolu.

Ugandská výprava přicestovala do japonské metropole s měsíčním předstihem. Jeden z devíti členů týmu měl po příletu pozitivní test na koronavirus a japonské úřady ho nepustily do země.

Olympijská vesnice otevírá náruč, první se ubytují veslaři

Ostatní ugandští olympionici podle plánu odjeli z metropole najatým autobusem do Ósaky, ale později se koronavirus objevil i u dalšího člověka. Japonský list Asahi uvedl, že všichni členové výpravy byli očkováni vakcínou AstraZeneca a před cestou měli negativní PCR test.

Ke zmizení ugandských sportovců už několikrát došlo i v minulosti. Během Her Commonwealthu v roce 2018 se pohřešovalo šest reprezentantů, při olympijské kvalifikaci minulý měsíc v Monaku zase zmizel jeden ragbista.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.