Vlajkonoši paralympijské výpravy v Tokiu budou Datinská a Petráček

22. srpna 2021 11:02 - Tokio

Českou vlajku při úterním slavnostním zahájení paralympijských her v Tokiu ponesou atletka Eva Datinská a plavec Arnošt Petráček. V dějišti her to dnes oznámilo vedení české výpravy. O vlajkonoších rozhodli čeští reprezentanti, kteří budou v Tokiu startovat.

 

Michael Polák, Právo

"Moc to pro mě znamená. Děkuji všem, kteří pro mě hlasovali," uvedl v tiskové zprávě Petráček, zlatý medailista z Ria de Janeiro na 50 metrů znak, který se představí na čtvrté paralympiádě. "Pro mě osobně je to odměna za celoživotní dřinu a práci. Jsem velmi rád, že to budu právě já, kdo ponese v úterý českou vlajku. Budu hrdě reprezentovat celou naši krásnou republiku," řekl.

Dokonce pošesté se účastní paralympijských her Datinská, která má ve sbírce čtyři bronzové medaile ve vrhu koulí. "Jsem upřímně moc a moc ráda, že jsem se stala vlajkonoškou české výpravy. Je to pro mě čest," uvedla. Na paralympiádě se představí téměř 30 českých sportovců.

Dva vlajkonoše - muže a ženu - měla nově řada výprav i na nedávných olympijských hrách kvůli podpoře genderové vyváženosti.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.