Na olympiádu chce i v 55 letech! Legendární Němka ještě nekončí

13. září 2021 12:18 - Berlín/Praha

Německá jezdecká hvězda Isabell Werthová chce závodit i na příštích olympijských hrách v Paříži, kdy jí bude 55 let. O tom, že by si protáhla veleúspěšnou kariéru až do OH 2028 v Los Angeles, už sedminásobná olympijská vítězka a devítinásobná mistryně světa v drezuře neuvažuje.

 

Profimedia.cz

"Paříž je zlomová, po ní se závoděním skončím. Jestli to bude v roce 2024, nebo 2025, se ještě rozhodnu," řekla dvaapadesátiletá Werthová v rozhovoru pro německou agenturu DPA, v němž poprvé promluvila o svých plánech. "V 60 už určitě závodit nebudu," dodala.

Werthová na mezinárodní scéně debutovala v roce 1989, na olympijských hrách poprvé startovala v Barceloně 1992. S výjimkou Londýna 2012, kde chyběla, byla pokaždé členkou vítězného družstva. Individuální závod vyhrála v Atlantě 1996, pětkrát skončila druhá, naposledy letos v Tokiu.

Němky ovládly týmovou drezuru, Werthová má sedmé zlato z OH

Pokud by získala zlato i v Paříži, stala by se nejúspěšnějším německým olympionikem v historii. Tento primát drží rychlostní kanoistka Birgit Fischerová s osmi zlatými a čtyřmi stříbrnými medailemi, na to ale Werthová nemyslí. "Nemám ambice řídit se statistikou," řekla.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.