Rubriky:

Ostatní

Rusko přijalo nový antidopingový zákon

3. listopadu 2016 11:23 - Moskva

Ruský parlament schválil zákon, který zavádí nové tresty za doping včetně vězení pro trenéry a sportovní funkcionáře navádějící sportovce k užívání zakázaných preparátů. Za doping bude napříště hrozit pokuta až 300 000 rublů (asi 115 tisíc korun), v případě nadopování mladých sportovců čeká trenéry až roční vězení.

 

Jacky Naegelen, Reuters

Zákon, který dnes Státní duma jednomyslně schválila, je součástí reformních kroků vyžadovaných Světovou antidopingovou agenturou (WADA) po odhalení systematického dopingu v zemi. Kvůli dopingovým skandálům letos mezinárodní atletická federace IAAF pozastavila členství ruskému svazu, ruští paralympici dokonce přišli o právo startu na hrách v Riu de Janeiro.

Podle končícího předsedy Ruského olympijského výboru Alexandra Žukova, jenž je zároveň členem parlamentu, přijetí zákona potvrzuje odhodlání Ruska bojovat s dopingem. Tvrdé tresty čekají především trenéry, kteří budou k dopingu nutit nezletilé svěřence.

ČTK

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


MS v basketbalu 2019

Mistrovství světa v basketbalu proběhne od 31. srpna do 15. září v Číně. Všech dvaatřicet týmů je rozděleno do osmi skupin po čtyřech účastnících. Každá skupina se odehraje v jiném městě. Česká reprezentace sehraje tři utkání v základní skupině E v Šanghaji.