Bývalá deblová jednička končí ve 46 letech s tenisem

Bývalý první hráč světového žebříčku ve čtyřhře Kanaďan Daniel Nestor ukončil v 46 letech tenisovou kariéru. Poslední zápas odehrál v sobotu v daviscupové baráži proti Nizozemsku v Torontu, kde v páru s Vaskem Pospisilem podlehli dvojici Matwe Middelkoop a Jean-Julien Rojer.

Daniel Nestor končí s profesionálním tenisem ve 46 letech.

„Byl to pro mě jeden z nejdůležitějších zápasů v sezóně a samozřejmě jsem doufal, že to bude vypadat lépe," uvedl Nestor po porážce 6:3, 3:6, 4:6, 4:6. V rámci dnešního programu bude osminásobný grandslamový vítěz v mužské dvouhře uveden do kanadské tenisové Síně slávy.

Rodák z Bělehradu vyhrál během kariéry 91 turnajů v mužském deblu, což ho řadí na třetí místo historického pořadí za americké legendy Mika a Boba Bryanovy. V roce 2000 získal v Sydney olympijské zlato se Sébastienem Lareauem, když ve finále zdolali australské favority Todda Woodbridge a Marka Woodforda. Na grandslamech vybojoval také čtyři tituly v mixu. V singlovém žebříčku byl nejlépe na 58. místě.