Tsitsipas - Bautista 7:5, 4:6, 6:4, 7:6Federerův kat dál řádí. Řecký zázrak si zahraje o finále Australian Open s další legendou

Životní úspěch slaví na Australian Open Stafanos Tsitsipas. Dvacetiletý tenista si po skalpu Rogera Federera poradil i se Španělem Robertem Bautistou-Agutem (7:5, 4:6, 6:4, 7:6) a v semifinále vyzve španělskou legendu Rafaela Nadala. Tsitsipas postupem mezi poslední čtyři zároveň zaznamenal historický úspěch své země, když se stal prvním řeckým tenistou, který se na grandslamu dostal tak daleko.

Stefanos Tsitsipas slaví životní úspěch

Prohraným podáním vstoupil do čtvrtfinálového zápasu přemožitel Rogera Federera Stefanos Tsitipas. Špatný úvod však v životní formě hrajícího Řeka neovlivnil, servis svého soupeře Roberta Bautisty-Aguta prolomil v první sadě hned dvakrát a po 51 minutách se ujal vedení 1:0.

Španělský tenista, který v dosud odehraných čtyřech duelech hned třikrát musel hrát pětisetovou bitvu, ovládl druhý set, když mu k výhře 6:4 stačil jeden prolomený servis soupeře.

Třetí sada téměř kopírovala tu první, když jako první přišel o servis Tsitsipas, jeho o devět let starší soupeř však opět nezvládl koncovku, od stavu 4:3 prohrál oba své gamy na podání a třetí set ztratil v poměru 4:6.

Ve čtvrtém setu si oba tenisté bez větších problémů drželi servis, v prvních sedmi hrách ani jeden z hráčů neuhrál na returnu více než jeden bod.

Do kritické situace se za stavu 6:5 pro Tsitsipase dostal Bautista-Agut, který za stavu 30:30 dvojchybou nabídl soupeři mečbol, agresivní hrou však dokázal situaci zachránit a poslal set do zkrácené hry.

V tiebreaku už dominoval dvacetiletý Řek, vyhrál 7:2 a zahraje si semifinále. Řecko tak má poprvé v historii zastoupení mezi posledními čtyřmi na grandslamovém turnaji.

„Zní to jako pohádka, prožívám svůj sen. Právě pro tento okamžik jsem dřel. Jsou to obrovské emoce. Můj cíl pro tento rok bylo semifinále na grandslamu a teď se mi to povedlo," těžko hledal slova při pozápasovém rozhovoru dojatý Tsitsipas.

V boji o účast ve finále změří Tsitsipas síly s lepším z dvojice Nadal -Tiafoe.

Americká senzace je v semifinále

Zápas nečekaných čtvrtfinalistek Australian Open mezi Anastasií Pavljučenkovovou a Danielle Collinsovou začala lépe ruská tenistka, když se ujala vedení 3:0. Američanka, která v osmifinále dovolila pouhé dva gamy trojnásobné grandslamové šampionce Angelique Kerberové, se trápila na servisu, své podání si dokázala v úvodní sadě, kterou nakonec ztratila 2:6, vyhrát jen jednou.

Senzace! Danielle Collinsová z USA je v semifinále tenisového Australian Open.

Výborný tenis se začal hrát ve druhé sadě. Collinsová zpřesnila hru a snažila se Pavljučenkovovou přinutit k chybám. Po proměněném brejbolu ze čtvrté hry se dostala do vedení 5:2, Ruska se však vrátila do zápasu a stav vyrovnala na 5:5. Podruhé přišla Pavljučenkovová o servis v dlouhé dvanácté hře a sadu prohrála 5:7.

Pětadvacetiletá Američanka narozená v Petrohradu vstoupila výborně i do závěrečné sady, když získala hned úvodní servis soupeřky a šla do vedení 2:0.

Collinsová dominovala i nadále, v následujících třech hrách uhrála její soupeřka jen dva míče a brzy prohrávala 0:5. Až pak se ruská tenistka dostala k první vyhrané hře, konce jejímu tažení na Australian Open to však už zabránit nemohlo.

Collinsová se v boji o finále utká s Petrou Kvitovou.