Česko - Švýcarsko 3:1Desáté semifinále v řadě! Kvitová zajistila postupový bod. A teď do Německa...

Sobotní scénář byl vítězný, v neděli se pak rychle rozhodlo. České tenistky vedou po třech zápasech utkání 1. kola Světové skupiny Fed Cupu nad Švýcarskem 3:0 a jsou podesáté v řadě v semifinále. Postup potvrdila výhra Petry Kvitové nad Belindou Bencicovou v poměru 6:2, 6:4. Za rozhodnutého stavu Češky prohrály čtyřhru 6:1, 4:6, 8:10. Protivníkem v semifinále jim bude v dubnu Německo, které v Minsku porazilo Bělorusko 3:2. Hrát se bude na půdě soupeřek.

A jsme tam! Petra Kvitová oslavuje s Petrem Pálou postup do semifinále.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih fedcupového zápasu mezi Německem a Běloruskem

Holky nejsou k zastavení! Češky proti Švýcarsku předvedly jubilejní desátý postup do semifinále za sebou. Pálovy svěřenkyně vyhrály pět z předchozích sedmi ročníků Fed Cupu, loni při absenci opor vypadly v semifinále na půdě USA. Švýcarsko ze sedmi dosavadních vzájemných zápasů šestkrát porazily, naposledy předloni v Lucernu 3:2.

Světová skupina tenisového Fed Cupu - 1. kolo:
Česká republika - Švýcarsko 3:1
Kvitová - Bencicová 6:2, 6:4
Strýcová, Šafářová - Bacsinszká, Teichmannová 6:1, 4:6, 8:10

V neděli nejprve nastoupily týmové jedničky, jimiž momentálně jsou Kvitová s Bencicovou. V prvním setu se hrály dlouhé gamy, domácí hráčka ho ovšem za 36 minut zvládla v poměru 6:2. Ve druhé sadě si pak počkala na jeden potřebný brejk a za 43 minut ho získala se skóre 6:4.

Češky si tak bez problémů poradily i bez své jedničky Karolíny Plíškové, která kvůli nemoci do zápasu nezasáhla.

"Jsem strašně rád, že se postup povedlo dotáhnout hned v prvním nedělním zápase. Petra hrála výborně, hlavně na své servírovací gamy. Za stavu 4:3 skvěle odvrátila brejkbol, což byl hrozně důležitý game. Musím ji pochválit," hodnotí kapitán Petr Pála.

Zápas Barbory Strýcové proti Viktoriji Golubicové byl zrušen. Víkendový program zakončila čtyřhra, v níž Strýcová s Šafářovou podlehly páru Bacsinszká, Teichmannová 6:1, 4:6, 8:10.

Vítězky utkání v O2 areně, kde se hrálo 1. kolo Fed Cupu poprvé, změří v dubnovém semifinále síly s Němkami. Ty v Minsku zvítězily 3:2, rozhodla až závěrečná čtyřhra. Stejně tak Francie díky deblu udolala Belgii.

Minsk: Bělorusko - Německo 2:3
Lapková - Mariaová 4:6, 7:5, 0:6,
Sabalenková - Lottnerová 6:3, 5:7, 6:2,
Morozovová, Sabalenková - Grönefeldová, Mariaová 7:6 (7:4), 5:7, 4:6.
La Roche-sur-Yon: Francie - Belgie 3:2
Mladenovicová - Mertensová 6:4, 6:4,
Parmentierová - Van Uytvancková 1:6, 3:6,
Hesseová, Mladenovicová - Flipkensová, Mertensová 6:4, 2:6, 6:2.