Anisimová - Plíšková 1:6, 6:7Po boji, ale přece. Plíšková porazila šestnáctiletou kometu a pomstila Kvitovou

Indian Wells/Praha

Roli favoritky zvládla, i když se pořádně nadřela. Zvlášť pak ve druhém setu americká teenagerka Amanda Anisimová vzdorovala v osmifinálovém souboji Karolíně Plíškové více než srdnatě. Nicméně česká tenistka v tie-breaku dominovala a celkově duel v Indian Wells ovládla po setech 6:1 a 7:6 (7:2). Rodačka z Loun postoupila už do čtvrtfinále, ve kterém se utká s Japonkou Naomi Ósakaovou, 44. hráčkou žebříčku WTA.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Sestřih utkání Plíšková–AnisimováVideo: sntv

Postarala se o několik překvapení. Na své cestě turnajem, ve kterém startovala na divokou kartu, porazila takové hráčky jako Rusku Pavljučenkovovou či Petru Kvitovou. Šestnáctiletou Anisimovou zastavila až Plíšková.

„Myslím si, že si mi dařilo hrát agresivně, díky tomu soupeřka nemohla hrát svoji hru. Ale na začátku druhého setu jsem polevila a ona se vrátila do hry," pravila česká jednička bezprostředně po vítězství.

Plíšková začala utkání proti 149. hráčce světa Anisimovové skvěle a brzy vedla 5:0. První set získala za 26 minut, pak se však její cesta za postupem zadrhla. Za stavu 2:2 ve druhé sadě sice vzala soupeřce podání, ale hned přišla o svůj servis a mladá Američanka dál vzdorovala. Rozhodl tie-break, v němž si Anisimovová prohrála všech pět servisů, zatímco Plíšková si podání dvakrát udržela.

S dvacetiletou Ósakaovou, rodačkou z Ósaky, se nejlepší česká hráčka současnosti střetne podruhé. Loni v srpnu v Torontu Ósakaová zápas v rozhodujícím třetím setu vzdala kvůli zranění.

Vondroušová končí

Osmnáctiletá Vondroušová podlehla o devět let starší Martičové stejně jako na Nový rok na turnaji v Aucklandu. Sokolovská rodačka si na úvod zápasu prohrála čistou hrou podání a stejně první set zakončila. Sama si nevypracovala jediný brejkbol.

Druhá sada zápasu mezi tenistkami z šesté desítky světového žebříčku byla vyrovnanější. Vondroušová opět ztratila svůj první servis, ale hned si ho vzala zpět. V jedenáctém gamu čistou hrou získala podání Martičové a za stavu 6:5 šla servírovat na zisk setu. Neuhrála však ani fiftýn a neuspěla ani v následném tie-breaku.

S kalifornským turnajem se v osmifinále rozloučila nasazená dvojka Caroline Wozniacká. Dánka podlehla Rusce Darje Kasatkinové 4:6, 5:7, i když v prvním setu vedla 3:0. "Přechytračila mě," řekla Wozniacká na adresu své přemožitelky, která si po postupu do čtvrtfinále vylepší maximum ve světovém žebříčku.

Dvacetiletá Ruska porazila Wozniackou letos už podruhé, za uplynulý rok dokázala zvítězit nad všemi čtyřmi úřadujícími grandslamovými šampiónkami. "Proti těm nejlepším hraju nejlépe. A když chcete být nejlepší, musíte je porážet," uvedla Kasatkinová.

Po vyřazení Wozniacké zbyla v soutěži z bývalých vítězek kalifornského turnaje už jen světová jednička, Rumunka Simona Halepová.

Na premiérový titul z Indian Wells může dál pomýšlet Venus Williamsová, která i se sestrou Serenou turnaj v minulosti dlouhá léta bojkotovala. Sedmatřicetiletá Američanka postoupila do čtvrtfinále po vítězství nad Lotyškou Anastasijí Sevastovovou 7:6, 6:4.

Indian Wells (tvrdý povrch):
Ženy (dotace 7 972 535 dolarů):
Dvouhra - osmifinále:
Anisimová (USA) - Karolína Plíšková (5-ČR) 1:6, 6:7 (2:7)
Martičová (Chorv.) - Vondroušová (ČR) 6:3, 7:6 (7:4)
Čtyřhra - čtvrtfinále
Babosová, Mladenovicová (4-Maď./Fr.) - Sestini Hlaváčková, Niculescuová (5-ČR/Rum.) 6:4, 6:3
Strýcová, Sie Šu-wej (ČR/Tchaj-wan) (ČR/Tchaj-wan) - Kingová, Srebotniková (USA/Slovin.) 6:4, 6:1