Rubriky:

Tenis

Na Maďarsko! Tenisté už znají soupeře pro baráž

10. dubna 2018 11:11 - Londýn

Vytyčili si jasný cíl: vrátit se co nejrychleji do elitní skupiny Davisova poháru. Po úspěšném vystoupení v Euro-africké zóně proti Izraeli (3:1) se čeští tenisté v baráži utkají s Maďarskem na jejich půdě. Rozhodl o tom dnešní los v Londýně, zápasy se uskuteční 14. až 16. září.

 

Jaroslav Ožana, ČTK

"Je to bezejmenný soupeř s velice slušným prvním hráčem. Ale na druhou stranu určitě hratelný, přes kterého se chceme vrátit do Světové skupiny," řekl ČTK kapitán Jaroslav Navrátil. "Nizozemsko nebo Rakousko by byl mnohem horší los. Věřím v návrat do Světové skupiny," dodal první český hráč Jiří Veselý.

Současnou maďarskou jedničkou je šestadvacetiletý Marton Fucsovics. Veselý s 61. hráčem světa hrál jednou a výhrou v prvním kole před třemi lety nastartoval cestu za titulem na challengeru v Prostějově. "Udělal za poslední dobu velký posun. Hraje od základní čáry a má stabilní údery," řekl Veselý o Fucsovicsovi.

Kapitán Navrátil odhadoval, že se bude hrát na antuce. "Pokud zvolí antuku, tak budu rád a myslím, že to pro nás bude lepší," dodal Veselý.

https://www.facebook.com/czechdaviscupteam/posts/10160340595635523

Ze Světové skupiny Češi sestoupili loni podruhé v historii. O víkendu porazili na antuce porubské haly ve 2. kole evropsko-africké zóny Izrael 3:1 na zápasy. "Škoda, že se hraje venku, protože doma by to bylo lepší. Atmosféra byla výborná a rád bych si to co nejdříve zopakoval," řekl Veselý, jenž s účastí v baráži počítá.

Poprvé Češi klesli do nižší skupiny v roce 2005, ale hned v následující sezóně se vrátili. V letech 2012 a 2013 pak zásluhou Berdycha a Štěpánka zvedli nad hlavu pověstnou "salátovou mísu". Obě opory už ale Davisův pohár nehrají.

S Maďarskem se Češi střetnou počtvrté v historii a mají pozitivní bilanci 2:1. Naposledy vyhráli v roce 1996 i za pomoci Petra Kordy. Maďaři tehdy opustili Světovou skupinu, do které se vrátili až letos. V 1. kole prohráli v Belgii.

Los baráže o Světovou skupinu tenisového Davisova poháru (14.-16. září):
Maďarsko - ČR,
Velká Británie - Uzbekistán,
Rakousko - Austrálie,
Švýcarsko - Švédsko,
Srbsko - Indie,
Kanada - Nizozemsko,
Argentina - Kolumbie,
Japonsko - Bosna a Hercegovina.
ČTK, Sport.cz

Postoupí čeští tenisté zpátky mezi elitu Davisova poháru?

Zrušit


Podsekce:

     
  • Fed Cup 2019
  • AO - dvouhra žen
  • AO - dvouhra mužů

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..