Článek

Barbora Krejčíková (vlevo) a Kateřina Siniaková ve finále ženské čtyřhry na Rolland Garros.
Před dvaadvacetiletými Siniakovou a Krejčíkovou dokázaly debl na Roland Garros ovládnout české dvojice Jana Novotná, Helena Suková v roce 1990 a Andrea Sestini Hlaváčková, Lucie Hradecká před sedmi lety.
Česká vlajka je u vítězek pařížské čtyřhry potřetí ze poslední čtyři ročníky. Loni a v roce 2015 vyhrála Lucie Šafářová s Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou.
Šesté nasazené Siniaková s Krejčíkovou ztratily na úvod utkání s japonským překvapením turnaje podání, ale brejk hned získaly zpět. Krejčíková dodávala klid, skoro nechybovala a Siniaková tvrdila hru a dělala rozruch na síti.
V prvním setu vzaly Češky dvakrát podání Hozumiové. Za stavu 5:3 při servisu Krejčíkové odvrátily tři brejkboly a Siniaková volejem ukončila první set. Na úvod druhého poprvé prolomily podání i Ninomijaové a jistě kráčely za výhrou, kterou stvrdily čistou hrou při podání Japonek a skončily v radostném objetí.
Krejčíková se Siniakovou navázaly na svůj pařížský juniorský triumf ve čtyřhře z roku 2013. V deblovém žebříčku si díky tomu shodně vylepší své maximum - Siniaková bude nově šestkou a Krejčíková jedenáctkou.
Tenisový grandslamový turnaj French Open v Paříži |
---|
(antuka, dotace 39 miliónů eur): |
Ženy: |
Čtyřhra - finále: |
Krejčíková, Siniaková (6-ČR) - Hozumiová, Ninomijaová (Jap.) 6:3, 6:3. |