Gebas i Kudějová zakončili Světový pohár sedmým místem v Seu

Vítězslav Gebas i bývalá mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová zakončili Světový pohár vodních slalomářů v Seu d'Urgell sedmým místem. Celkovými vítězi seriálu jsou Australanka Jessica Foxová, jež uhájila vedení o jediný bod, a Slovák Alexander Slafkovský. V neděli se k nim může přidat Jiří Prskavec.

Kanoista Vítězslav Gebas po finálové jízdě na finále SP v Seu.

Kudějová zajela finálovou jízdu čistě, ale v pomalejším čase. Vyhrála Němka Ricarda Funková, i když měla dvě trestné sekundy. Foxová, která tři z pěti závodů ovládla a jednou byla druhá, dnes nezvykle chybovala a s neprojetou brankou finálovou desítku uzavírala. Konečné pořadí vyhrála s 303 body, Funková měla 302. Kudějová skončila celkově šestá.

"Úplně spokojená nejsem. Jela jsem ve finále hůř než tu první (semifinálovou) jízdu, ale nejhorší to nebylo. Pokud si to schovávám na mistrovství světa, tak sedmé místo beru velice ráda. Celkové 6. místo je super, ještě když jsem nejela jeden závod," uvedla svěřenkyně Jiřího Prskavce staršího v tiskové zprávě svazu.

Gebas si užil finále poprvé v pohárové sezoně. Čtyřiatřicetiletý kanoista, čtvrtý z olympijských her v Riu de Janeiro před dvěma lety, jel bezchybně a poměrně rychle až do předposlední branky. S jedním šťouchem za nejrychlejším Slovincem Lukou Božičem zaostal o 4,83 sekundy.

Postupu do finále si Gebas hodně vážil. "Ale štve mě, že jsem o tom šťouchu nevěděl a přišel dodatečně. Ale s finálovou jízdou jsem nakonec spokojený a o moc líp bych to asi podruhé nesjel," hodnotil. Lukáš Rohan skončil v semifinále sedmnáctý, Barbora Valíková obsadila 13. místo.

Na kanále v Seu, který byl vybudován pro olympiádu v roce 1992, vyvrcholí v neděli kategorie kajakářů i kanoistek a Prskavec bude hájit celkovou první příčku. Medaili z konečného hodnocení SP zatím nemá. Vrcholem sezony pro vodní slalomáře bude na konci září mistrovství světa v Riu.