Kajakář Prskavec je Divočákem 2018, vládcem divoké vody

24. listopadu 2018 21:16 - Olomouc

Vicemistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec je Divočákem 2018, tedy nejlepším českým kanoistou na divoké vodě. Pětadvacetiletý kajakář za sebou nechal v absolutním pořadí sjezdařku Martinu Satkovou, třetí skončil další vodní slalomář Vít Přindiš. Výsledky ankety byly vyhlášeny na sobotním slavnostním večeru v Olomouci, který se nesl ve znamení loučení s končící kategorií deblkanoí.

 

Luděk Peřina, ČTK

Prskavec, který letos vedle stříbra z MS získal ještě bronz na ME a vyhrál Světový pohár, potvrdil roli favorita. Ze závodníků na divoké vodě byl nejvýše hodnocený i ve svazové anketě o Kanoistu roku 2018, kde skončil druhý za rychlostním kanoistou Martinem Fuksou.

V hlasování funkcionářů, trenérů, novinářů i závodníků získal 173 bodů, což bylo o 64 více než nejlepší sjezdařka Martina Satková. Ta skončila celkově druhá díky dvěma individuálním světovým titulům, na šampionátu ve Švýcarsku zvítězila mezi kanoistkami i na kajaku.

Na slavnostní večer byla pozvána řada úspěšných českých posádek z mužské kategorie C2, která po vyřazení z olympijského programu skončila i na dalších světových soutěžích. Každý z deblkanoistů obdržel pamětní plaketu.

V anketě se nejvýše prosadili Jonáš Kašpar a Marek Šindler, kteří na rozloučenou získali v červnu evropský titul před domácím publikem v Praze. Dvojnásobný stříbrný olympijský medailista z kategorie C2 Jiří Rohan, který závodil v lodi s Miroslavem Šimkem, byl uveden do síně slávy sekce na divoké vodě. Někdejší úspěšný závodník má nyní na starosti organizaci velkých světových závodů v Praze-Troji.

Anketa Divočák 2018:
Absolutní pořadí:
1. Prskavec (slalom/K1) 173 bodů
2. M. Satková (sjezd/K1, C1) 109
3. Přindiš (slalom/K1) 55
Slalom - senioři:
1. Prskavec 158
2. Přindiš 80
3. Kašpar, Šindler (C2) 62
Sjezd - senioři:
1. M. Satková 183
2. Rolenc (C1, C2) 136
3. Rygel (C1, C2) 54
Slalom - junioři:
1. Bárta (K1) 161
Sjezd - junioři:
1. Dimovová (K1) 185
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.

Patička stránky: