Živě

Van der Burgh zaplaval v krátkém bazénu další světový rekord

11. listopadu 2008 21:10 - STOCKHOLM

Jihoafrický plavec Cameron van der Burgh překonal podruhé během několika dnů světový rekord v krátkém bazénu na trati 50 metrů prsa. Na Světovém poháru ve Stockholmu v úterý zaplaval čas 25,94 sekundy a vylepšil o 14 setin svůj sobotní výkon z Moskvy. Stockholmskou soutěž ozdobil světovým rekordem i znakař Peter Marshall.

Van der Burgh, bronzový medailista z letošního světového šampionátu v Manchesteru, přepsal v minulých dnech tabulky i na dvojnásobné trati. V neděli v ruské metropoli vytvořil na prsařské stovce historické maximum 56,88.

Američan Marshall zaplaval 100 metrů znak za 49,94 sekundy a byl o pět setin rychlejší než jeho krajan Ryan Lochte před dvěma lety v Šanghaji.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.