Olympjská vítězka v plavání Pellegriniová má astma

24. prosince 2008 17:53 - ŘÍM

Plavecká olympijská šampionka Federica Pellegriniová má astma. Lékaři u ní nemoc objevili poté, co koncem listopadu kvůli potížím s dýcháním nedokončila na italském mistrovství v Janově kraulařský závod na 800 metrů a málem upadla do bezvědomí.

"Spadl mi kámen ze srdce. Ve Veroně mi udělali testy a konečně zjistili co, mě trápí," řekla agentuře ANSA Pellegriniová, která kvůli potížím s dýcháním nedokončila celkem dva závody.

Prvním byl italský šampionát v Janově, kde jí lékaři dokonce museli na kraji bazénu dávat první pomoc. O víkendu pak na závodech ve Viterbo kvůli potížím opět musela odstoupit. "Mám astma, ale pro závodění to problém nebude," dodala.

Dvacetiletá Pellegriniová na olympiádě v Pekingu vyhrála závod 200 metrů volným způsobem a časem 1:54,82 stanovila nový světový rekord.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.