Rubriky:

Vodní sporty

Olympjská vítězka v plavání Pellegriniová má astma

24. prosince 2008 17:53 - ŘÍM

Plavecká olympijská šampionka Federica Pellegriniová má astma. Lékaři u ní nemoc objevili poté, co koncem listopadu kvůli potížím s dýcháním nedokončila na italském mistrovství v Janově kraulařský závod na 800 metrů a málem upadla do bezvědomí.

"Spadl mi kámen ze srdce. Ve Veroně mi udělali testy a konečně zjistili co, mě trápí," řekla agentuře ANSA Pellegriniová, která kvůli potížím s dýcháním nedokončila celkem dva závody.

Prvním byl italský šampionát v Janově, kde jí lékaři dokonce museli na kraji bazénu dávat první pomoc. O víkendu pak na závodech ve Viterbo kvůli potížím opět musela odstoupit. "Mám astma, ale pro závodění to problém nebude," dodala.

Dvacetiletá Pellegriniová na olympiádě v Pekingu vyhrála závod 200 metrů volným způsobem a časem 1:54,82 stanovila nový světový rekord.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.