Rubriky:

Vodní sporty

Pokus o rekordní zápis skončil tragicky! Odvážná závodnice je po smrti

25. června 2020 10:39 - Long Beach/Praha

Odvážný počin skončil tragicky! Americká medailistka z paralympijských her Angela Madsenová zahynula během svého sólového pokusu o zdolání 4000 km dlouhé trasy v Tichém oceánu na lodi s vesly. Informovala o tom americká média s odvoláním na zprávu Deb Madsenové, partnerka zemřelé závodnice.

 

Profimedia.cz

Šedesátiletá Angela Madsenová, která se několikrát svými výkony na otevřeném oceánu zapsala do Guinnessovy knihy rekordů, vyrazila v dubnu ve zhruba šest metrů dlouhém plavidlu z přístavu Long Beach v Kalifornii a cílem bylo proplout Pacifikem během čtyř měsíců do Honolulu na Havaji. Stala by se tak první paraplegičkou, lesbicky orientovanou a nejstarší ženou v historii, které by se to povedlo.

O víkendu se však spojení s pevninou přerušilo a posádka letadla pobřežní stráže, která po ní začala pátrat, objevila ve vodě mrtvé tělo Madsenové přivázané k lodi. Podle prvních informací zřejmě řešila technické problémy s plavidlem, kvůli nimž musela opustit palubu.

„Je mi velmi líto, ale musím vás informovat, že Angela svůj pokus nedokončí. V neděli jsme s ní ztratili kontakt a podle dalšího pohybu lodi, se mi zdálo, že je spíš unášena proudy, než že by ji poháněla vesly. Věděla jsem, že se chystá ji opravit," napsala na Facebook smutná Deb Madsenová.

Veteránka amerického námořnictva a bývalá basketbalistka utrpěla vážný úraz v roce 1993, který ji upoutal na invalidní vozík. O čtyři roky později začala s veslováním. Zúčastnila se paralympijských her v Pekingu, Londýně i Riu a získala bronzové medaile jako veslařka a ve vrhu koulí. Házela rovněž oštěpem

mm, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.