Živě

Olympijská vítězka bojuje s depresemi: Pláču a křičím!

25. července 2020 06:40 - Varšava/Praha

Řady světových sportovců, které postihly úzkostně depresivní poruchy a byli nuceni vyhledat lékařskou pomoc, nyní rozšířila i polská veslařka Magdalena Fularczyková-Kozlowská. Olympijská vítězka na dvojskifu z Ria de Janeiro z roku 2016 přiznala, že bere léky a psychické problémy řeší s odborníky.

 

Profimedia.cz

„Když přijdou špatné dny, snažím se to přijmout, ale jsem nesnesitelná pro sebe i své blízké. Musím se vyplakat a vykřičet, ale pak si zase říkám, že to není tak zlé," svěřila se 33letá bývalá elitní závodnice v interview pro polský deník Fakt, z něhož citoval server se.pl.

Dodala, že nastal i okamžik, kdy se rozhodla vysadit léky. „Ale nebyl to dobrý nápad," přiznává upřímně mistryně světa i Evropy, která loni ukončila zářivou kariéru.

Polský dvojskif Magdalena Fularczyková-Kozlowská (vlevo) a Natalia Madajová se chlubí zlatými olympijskými medailemi z Ria.

Profimedia.cz

Jejím vrcholem byl olympijský triumf v Riu, Fularczyková-Kozlowská tehdy ve finále s parťačkou Natalijí Madajovou porazily po drtivém finiši o pouhých 95 setin sekundy favorizovaný britský pár Victoria Thornleyová, Katherine Graingerová. Ve sbírce má polská veslařská legenda také bronz z olympiády v Londýně z roku 2012, kdy jezdila na dvojskifu s Julií Michalskou.

mm, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.