Dechberoucí podívaná. V Bosně pokračoval tradiční závod v extrémních skocích do vody

29. července 2020 07:44 - Mostar/Praha

Pořádnou dávku adrenalinu zažili v sobotu závodníci v extrémních skocích do vody u města Mostar v Bosně a Hercegovině. Účastníci podniku se tam spouštěli do řeky z historického Starého mostu z úctyhodné výšky 24 metrů. Na to, jak adrenalinová akce probíhala, se můžete podívat ve videu níže.

Video již není dostupné

sntv

Letošní ročník závodu v extrémních skocích do vody ze Starého mostu u města Mostar navštívilo kvůli koronavirovým opatřením značně méně diváků, než bylo zvykem v předchozích letech.

Podniku se letos zúčastnilo 33 závodníků. Pohár pro vítěze si odnesli Vedad Bašič and Igor Kazič. Oba skokani vyjádřili lítost nad tím, že letošní ročník nebyl tak velkolepý jako ty předchozí. Menší konkurence ve startovním poli jim ale nakonec přinesla vytoužený triumf.

Chcete na Winter Classic ve Špindlerově Mlýně? Vstupenky jsou už v prodeji

„Soutěžím už dvacet let a toto je moje vůbec první vítězství. Každý obyvatel Mostaru má sen vyhrát tenhle závod a mně se to nakonec povedlo. Děkuji za to bohu," nechal se po akci slyšet místní rodák Bašič.

Starý most je zrekonstruovaný most ze 16. století přes řeku Neretvu v Bosně a Hercegovině. Oblouková stavba spojuje dvě části Mostaru.

pb, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.