Odložené mistrovství republiky družstev ovládli plzeňští plavci

Odložené mistrovství republiky družstev skončilo v Pardubicích triumfem plavců i plavkyň Slávie VŠ Plzeň. Ve vítězném týmu ženské soutěže kralovala po přestupu z Bohemians Kristýna Horská, která včetně štafet vyhrála šest závodů. V mužské kategorii naopak při posledním startu za plzeňský klub výrazně zabodoval Jan Šefl.

Jan Čejka byl jedním z tahounů týmu Pardubic

Plavci Plzně nasbírali 421 bodů, těžkého soupeře měli zejména v domácím týmu SCPAP Pardubice, který táhla dvojice Jan Čejka, Pavel Janeček. Východočeši v závěrečné kraulové štafetě na 4x100 metrů uhájili celkové druhé místo před loňskými mistry z Komety Brno o pouhé čtyři body.

Horská byla nejrychlejší na 100 a 200 metrů prsa i v polohových závodech na 200 a 400 metrů. "V novém týmu se mi plave skvěle. Líbí se mi jeho silný týmový duch a je radost s takovým týmem plavat. Všichni do závodů dali maximum, moc si je užívali a to je hlavní. O tom týmové závody jsou," řekla Horská v tiskové zprávě.

Na dalších místech skončily ženské týmy Komety Brno a KPS Ostrava, který obhajoval prvenství z loňského roku.