Rubriky:

Vodní sporty

Odložené mistrovství republiky družstev ovládli plzeňští plavci

28. září 2020 11:42 - Pardubice

Odložené mistrovství republiky družstev skončilo v Pardubicích triumfem plavců i plavkyň Slávie VŠ Plzeň. Ve vítězném týmu ženské soutěže kralovala po přestupu z Bohemians Kristýna Horská, která včetně štafet vyhrála šest závodů. V mužské kategorii naopak při posledním startu za plzeňský klub výrazně zabodoval Jan Šefl.

 

FINA

Plavci Plzně nasbírali 421 bodů, těžkého soupeře měli zejména v domácím týmu SCPAP Pardubice, který táhla dvojice Jan Čejka, Pavel Janeček. Východočeši v závěrečné kraulové štafetě na 4x100 metrů uhájili celkové druhé místo před loňskými mistry z Komety Brno o pouhé čtyři body.

Horská byla nejrychlejší na 100 a 200 metrů prsa i v polohových závodech na 200 a 400 metrů. "V novém týmu se mi plave skvěle. Líbí se mi jeho silný týmový duch a je radost s takovým týmem plavat. Všichni do závodů dali maximum, moc si je užívali a to je hlavní. O tom týmové závody jsou," řekla Horská v tiskové zprávě.

Na dalších místech skončily ženské týmy Komety Brno a KPS Ostrava, který obhajoval prvenství z loňského roku.

Mistrovství ČR družstev v plavání v Pardubicích:
Muži:
1. Slávie VŠ Plzeň 421 bodů,
2. SCPAP Pardubice 360,
3. Kometa Brno 356.
Ženy:
1. Slávie VŠ Plzeň 464,
2. Kometa Brno 359,
3. KPS Ostrava 330.
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.