Živě

České skifařky postoupily na mistrovství Evropy do finále

10. října 2020 13:11 - Poznaň

Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou postoupily na dvojskifu do finále mistrovství Evropy ve veslování v Poznani. České reprezentantky vyhrály dnešní opravnou jízdu a v neděli budou bojovat o třetí společnou medaili. V roce 2017 svěřenkyně trenéra Josefa Lukše v Račicích vyhrály, o rok dříve byly třetí.

 

@olympijskytym, Twitter

Dalším českým posádkám se v Polsku do bojů o medaile postoupit nepodařilo. Skifař lehkých vah Jan Cincibuch byl v semifinále čtvrtý a pojede finále B. Od postupu mezi nejlepších šest jej dělily tři desetiny sekundy. Čtvrté místo v opravné jízdě obsadila skifařka lehkých vah Kristýna Neuhortová i čtyřka bez kormidelnice Pavlína Flamíková, Kateřina Hartmanová, Radka Novotníková, Nikola Kropáčková. V neděli pojedou také finále B.

Vystoupení na ME již dnes zakončil skifař Jakub Podrazil, který byl nejprve čtvrtý v semifinále C/D a následně vyhrál finále D. Celkově skončil devatenáctý. Čtvrté ve finále C skončily Zuzana Valsová a Monika Nováková, které v kategorii dvojskif lehkých vah obsadily poslední místo.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.