Rubriky:

Vodní sporty

Pátý Heger byl nejlepší z Čechů na SP ve vodním slalomu v Tacenu

18. října 2020 12:20 - Tacen
(Aktualizováno: 18. října 2020 13:19)

Omlazený český tým na medaili v prvním dílu Světového poháru ve vodním slalomu nedosáhl. Ve slovinském Tacenu, kde kvůli koronaviru začal seriál s velkým zpožděním, bylo maximem místo páté kanoisty Vojtěcha Hegera. Kanoistka Gabriela Satková dnes skončila šestá a kanoista Lukáš Rohan obsadil desátou příčku.

 

Vít Šimánek, ČTK

Juniorský mistr Evropy z roku 2017 Heger měl dotek na jedenácté brance a zařadil se hned za čtveřici závodníků s čistou jízdou. Ani absence dvousekundové penalizace by mu ale k posunu výsledkovou listinou nepomohla. Na vítězného Slovince Luku Božiče ztratil 7,45 sekundy, od bronzového Francouze Julese Bernardeta ho dělilo přes pět sekund.

Finále se vůbec nevydařilo vicemistru Evropy z Prahy Rohanovi. Kupil chybu za chybou a vyvrcholilo to padesátisekundovou penalizací za úmyslné odhození devatenácté branky. S velkou ztrátou uzavřel finálovou desítku.

Překvapivá mistryně Evropy z Prahy Satková nenavázala na druhé místo ze semifinále. Rozhodující několikasekundovou ztrátu nabrala ve třinácté brance, do které se jen obtížně dostávala. Když k tomu přidala dotek protivodné šestnácté branky, nemohlo to na nejlepší stačit. Na vítěznou Brazilku Anu Satilaovou ztratila 8,42 sekundy.

Čistě zvládla finále jen Američanka Evy Leibfarthová, které to vyneslo bronzovou příčku. Před ní skončily se dvěma trestnými sekundami bronzová medailistka z MS 2017 Satilaová a Francouzka Lucie Priouxová, která byla před měsícem třetí na ME v Praze.

Okleštěný Světový pohár ve vodním slalomu by měl mít ještě druhou zastávku ve francouzském Pau 6. až 8. listopadu.

Závod Světového poháru ve vodním slalomu v Tacenu:
Muži:
C1:
1. Božič (Slovin.) 78,17 (0 trestných sekund)
2. Gestin -1,64 (0)
3. Bernardet (oba Fr.) -2,07 (0)
...5. V. Heger -7,45 (2)
10. Rohan (oba ČR) -67,88 (58)
Ženy:
C1:
1. Satilaová (Braz.) 93,64 (2)
2. Priouxová (Fr.) -1,73 (2)
3. Leibfarthová (USA) -3,12 (0)
...6. G. Satková (ČR) -8,42 (2)
ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.