Knapková je na veslařském MS v semifinále, Synek ve čtvrtfinále

28. srpna 2011 17:45 - BLED

Skifařka Miroslava Knapková postoupila na mistrovství světa ve veslování na jezeře Bled do semifinále, když ji k tomu stačilo dojet na druhém místě v úvodní rozjížďce. Obhájce zlaté medaile Ondřej Synek svou jízdu vyhrál, ale vzhledem k větší konkurenci mezi skifaři postoupil zatím jen do čtvrtfinále. Ostatní české posádky, které do prvního dne šampionátu zasáhly, jdou do oprav.

 

Alik Keplicz, ČTK/AP

Knapková se hned na úvod utkala se svou velkou rivalkou Jekatěrinou Karstenovou-Chodotovičovou z Běloruska a prohrála s ní o více než dvě sekundy. Trojnásobnou medailistku z MS to ale příliš mrzet nemuselo, bezpečně si totiž zajistila postup do semifinále.

Skifař Ondřej Synek na závodech v Lucernu.Skifař Ondřej Synek.foto: ČTK/AP/Sigi Tischler

Zatímco v ženském skifu se jely čtyři rozjížďky, mezi muži jich bylo na programu šest. Proto ani vítězové nepostupovali do semifinále, ale jen do čtvrtfinále, což se Synkovi bez problémů podařilo.

Nejrychlejšího času ze všech v neděli dosáhl Litevec Mindaugas Griskonis, ale to v podstatě nic neznamenalo. Všichni favorité totiž bezpečně kontrolovali postupové pozice.

Dalších sedm českých posádek, které se dnes na MS představily, čekají v příštích dnech opravy. Třetí místa obsadil dvojskif sester Jitky a Lenky Antošových, párová čtyřka Jan Andrle, Petr Ouředníček, Martin Basl, Petr Buzrla a čtyřka bez kormidelníka lehkých vah Miroslav Vraštil, Jiří Kopáč, Ondřej Vetešník, Jan Vetešník.

Dvojskif David Jirka, Petr Vitásek a osma ve složení Matyáš Klang, Petr Melichar, Jakub Koloc, Jakub Podrazil, Jan Pilc, David Szabó, Kornel Altman, Jiří Srna, kormidelník Martin Šuma byli čtvrtí a dvojka bez kormidelníka Jakub Houska, Jakub Makovička pátá.

Jedinou českou posádkou, která se v neděli na Bledu nepředstavila, byl dvojskif lehkých vah. Danielu Nacházelovou a Denisu Čvančarovou čeká premiérové vystoupení v pondělí, kdy budou jejich reprezentační kolegové odpočívat a trénovat.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.