Plavkyně Závadová, Baumrtová a štafeta kraulařů jsou ve finále ME

11. prosince 2011 11:56 - ŠTĚTÍN

Barbora Závadová, Simona Baumrtová a kraulařská štafeta mužů v neděli budou v závěrečném finálovém bloku mistrovství Evropy plavců v krátkém bazénu usilovat o další české medaile. Závadová ve Štětíně postoupila do finále polohové čtyřstovky ze čtvrté pozice, stejně jako kvarteto Petr Bartůněk, Martin Verner, Michal Rubáček a Tomáš Plevko v závodu na 4x50 metrů volný způsob.

 

Christinne Muschi, Reuters

Bronzová medailistka ze znakařské padesátky Baumrtová se z rozplaveb dostala sedmým časem i do finále dvoustovky, kterou považuje za svou nejsilnější disciplínu. O medaile odpoledne poplave také Martina Moravčíková, jež postoupila ze sobotního semifinále na 100 metrů prsa.

Do semifinále kraulové padesátky se probojovala Petra Klosová, která v rozplavbách zaostala jen o 12 setin sekundy za českým rekordem. O finále bude na nejkratší trati bojovat ještě motýlkář Michal Rubáček.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.