Vinen! Mistr světa dostane trest za pašování 650 kg kokainu

1. dubna 2021 11:44 - Brisbane

Trojnásobný mistr světa v rychlostní kanoistice Nathan Baggaley byl shledán vinným z pokusu o propašování 650 kilogramů kokainu do Austrálie. O trestu pro majitele dvou stříbrných medailí z olympiády v Aténách bude soud v Brisbane teprve rozhodovat.

 

Profimedia.cz

Pětačtyřicetiletý Baggaley se pokusil drogy v hodnotě 200 milionů australských dolarů (3,4 miliardy korun) do země dostat v roce 2018. Spolu s ním byl shledán vinným také jeho devětatřicetiletý bratr Dru.

Baggaley, který nezávodil od roku 2005, kdy dostal dvouletý trest za doping, nemá s omamnými látkami problémy poprvé. V roce 2009 šel na devět let do vězení za prodej a výrobu drog, ale po dvou letech byl propuštěn.

Obchod s drogami. Bývalá hvězda bundesligy je ve vazbě

V roce 2012 dostal roční podmínku poté, co u něj policie objevila 84 tablet extáze. O rok a půl později byl zatčen a obviněn z výroby a prodeje pervitinu, za což spolu s bratrem dostali trest na dva a tři měsíce ve vězení.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

 Sledujte Sport.cz také na Instagramu>>>

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.