Franta vyhrál v osobním rekordu znakařskou padesátku na mítinku ve Stockholmu

9. dubna 2021 22:16 - Stockholm

Tomáš Franta se na mítinku Swim Open ve Stockholmu postaral o druhé české vítězství a závod na 50 metrů znak vyhrál v osobním rekordu 25,30. Navázal na čtvrteční triumf Barbory Seemanové z kraulové dvoustovky. Stříbro dnes získal na stovce motýlek Jan Šefl, jenž rovněž zaplaval své maximum 52,46, bronz získaly Kristýna Horská na dlouhé polohovce (4:38,85) a znakařka Simona Kubová na 100 metrů (1:01,42).

 

ČSPS/Ivo Stejskal

Franta splnil A limit pro evropský šampionát v Budapešti už v ranní rozplavbě časem 25,46. Ve večerním finále ubral 16 setin a dočkal se osobního rekordu. Po čtvrteční dvoustovce přitom nevěděl, jak se mu padesátka povede, protože se v ní necítil moc dobře.

"Už ranní čas mě překvapil, chtěl jsem do toho jít už v rozplavbách a naštěstí se mi to povedlo a do odpoledního finále jsem tak mohl jít s čistou hlavou. Věděl jsem o pár chybičkách, které jsem udělal v rozplavbách, tak jsem se na ně ve finále soustředil a vyšlo to. Mám obrovskou radost z osobáku," uvedl v tiskové zprávě.

Seemanová vládla na dvoustovce, Chrápavý je po 20 letech novým českým rekordmanem

Ve stejném závodě doplaval Jan Čejka pátý (25,97) a Tomáš Ludvík osmý (27,35). Šefl zaostal za vítězným Němcem Philipem Heintzem o pouhé 4 setiny. Horská byla v dlouhé polohovce třetí za maďarskou hvězdou Katinkou Hosszúovou a Anastasií Gorbenkovou z Izraele. Před Kubovou skončily vítězná Finka Mimosa Jallowová a domácí Michelle Colemanová.

Jan Micka na kraulové patnáctistovce obsadil 5. místo (15:25,87) a Seemanová na 100 metrů motýlek byla šestá (1:00,14).

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.