Jachtařka Palanti je juniorskou mistryní Evropy

4. července 2021 14:29 - Split

Jachtařka Alessia Palanti vyhrála juniorské mistrovství Evropy v olympijské třídě Laser Radial (ILCA 6). Česká naděje pro olympijské hry 2024 v Paříži splnila roli favoritky a navázala na nedávný evropský bronz v kategorii do 21 let. Tentokrát mezi 72 jachtařkami do 19 let nenašla přemožitelku.

 

Český svaz jachtingu

Závod začal ve Splitu v pondělí, ale tři dny se nepodařilo odjet žádnou platnou rozjížďku, protože nebyl vítr. Až ve čtvrtek se uskutečnily tři ve větru kolem 8 m/s. Palanti, jež se narodila a žije v Itálii, dvě jízdy vyhrála a jednou byla druhá. O vedení se poté přetahovala s Eve MacMahonovou z Irska. Ta nakonec získala stříbro.

"V první jízdě měla (MacMahonová) smůlu, protože se jí rozbil stěžeň, ale v pátek zajela výborně a dostala se do čela. Poslední den jsme šly naštěstí na vodu dřív, foukalo méně, takže jsem ji dokázala předjet. Ona přidala 11. místo a díky tomu jsem ji porazila a poslední rozjížďku už jsem nemusela jet, protože jsem škrtala 4. místo," uvedla Palanti v tiskové zprávě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.