Jsme černý kůň. Překvapíme. Dominanci v legendárním závodě střídá hecování

16. září 2021 10:48 - Praha

Byla to jedna z největších jistot českého sportu. Když se na start Primátorek postaví posádka Dukly, vyhraje. Od roku 1979 byla vždy součástí vítězné osmiveslice. V neděli ale zavedené pořádky skončí, vítězem bude jiný klub.

 

Michal Krumphanzl, ČTK

Důvodem je snaha pořadatelů zatraktivnit závod, který býval rozhodnutý už na startu. Veslaři Dukly, kteří tvoří domácí veslařskou špičku, se tak rozpustí do svých mateřských klubů. Z olympioniků z Tokia pojede Jakub Podrazil za pořádající Blesk, Jiří Šimánek za ČVK či Jan Fleissner za Bohemians, také se spolu vydatně hecují.

Osmiveslice Dukly se na Vltavě přesto ukáže, vypůjčili si ji veslaři ČVK. „Kluci si mě dobírají, že pojedeme na duklácké lodi a oni musí na těch starších klubových. Trénujeme dvakrát denně, pojedu s klukama, které znám odmala,“ těší se Šimánek, jenž byl v Tokiu na dvojce bez kormidelníka lehkých vah čtvrtý s Miroslavem Vraštilem.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený ČAUS (@czech_university_sport)

„Už jsem v posádce trochu veterán, můžeme být černým koněm, v zatáčce pod Vyšehradem je možné všechno,“ hlásí Podrazil. „Přál bych si vítězství. Motivace mi nechybí, navíc jsme trošku ve stínu favoritů. Třeba překvapíme,“ věří Fleissner.

Celkem je přihlášeno dvanáct mužských osmiveslic. Přímý přenos vysílá ČT sport v neděli od 10:20 hodin, už v pátek jsou na programu Univerzitní osmy.

sob, Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Zimní olympijské hry Peking 2022

Olympijská vlajka zůstává v Asii, po Korei a Japonsku je na řadě Čína. Zimní olympijské hry v Pekingu začínají 4. února slavnostním zahájením a končí 20. února 2022 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 15 sportů 109 disciplín na 15 sportovištích, Češi obhajují dvě zlaté, tři stříbrné a tři bronzové medaile z olympiády v Pchjongčchangu.