Živě

Alkohol a vandalismus. Šest slovenských vodních slalomářů vyloučili z reprezentace

7. května 2014 15:19 - Bratislava

Výkonný výbor Slovenského svazu kanoistiky na divoké vodě ve středu vyloučil z reprezentace do konce kalendářního roku šest mladých závodníků. Podle oficiálního oznámení svazu měli na zahraničním tréninkovém pobytu porušit statut reprezentanta Slovenské republiky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Důvodem vyloučení Tomáše Džurného, Matúše Gewisslera, Andreje Málka, Martina Mračna, Juraje Skákaly a Miroslava Urbana bylo nedodržení denního režimu, požití alkoholických nápojů a vandalismus. „Žel, aktuálně prošetřujeme i další provinění vůči sportovní morálce u ostatních členů mládežnického týmu," uvedl na svazovém webu generální manažer Richard Galovič.

Výkonný výbor svazu se rozhodl zaujmout k disciplinárním prohřeškům nulovou toleranci. „Máme zájem pouze o sportovce s nejvyššími ambicemi, pracujícími čtyřiadvacet hodin denně pro jejich naplnění," dodal Galovič. „Musíme přiznat, že u mládežnických sportovců, navzdory jejich nespornému talentu a skvělým sportovním výsledkům, čelíme disciplinárním problémům. Řešíme otázky, s nimiž jsme se u generace Martikána, bratří Hochschornerů nebo Kaliské nikdy nesetkali," dodal Galovič.

Ivan Vilček (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.