Živě

Vypadám jako prvňáček, bavil se Hradilek nad fotkou s Hertlem

15. října 2014 16:38 - Praha

Z pohledu českých kajakářů nevyvedeným světovým šampionátem v Deep Creeku zámořská mise Vavřince Hradilka neskončila. Stříbrný olympijský medailista ve vodním slalomu si pobyt za oceánem protáhl a sbíral i netradiční zážitky.

 

Oficiální facebooková stránka Vavřince Hradilka

Po mistrovství světa, kde jako obhájce zlata nepostoupil do finále, zamířil za svým vodáckým kamarádem do státu Washington, kde se společně pustili i do dravé řeky. „Skočil jsem si tam z dosud nejvyššího vodopádu, měl jedenáct metrů. Krk, s nímž jsem měl letos problémy, to zvládl bez problémů,“ oddechl si.

Horská kola i parky

Poté byl Hradilek v Utahu hostem na závodech odvážlivců na horských kolech Red Bull Rampage a přes národní parky Zion a Bryce Canyon zamířil do San Jose na zápas domácího týmu proti obhájcům Stanley Cupu z Los Angeles. „To byl zážitek. Hokej mám rád, občas ho i hraju a setkání s Tomášem Hertlem bylo taky strašně fajn,“ liboval si.

S českým útočným esem Žraloků se předtím neznal, ale zkontaktovali se přes společnou zastupující agenturu. „Před zápasem nám donesl lístky, druhý den jsme zašli na snídani, pak i na trénink a udělali nějaké fotky,“ popisoval Hradilek.

Na společném snímku ale Hertlovi v bruslích nesahá ani po ramena. „O sedm let mladší týpek a já tam vypadám jako prvňáček,“ smál se kajakář.

Michal Osoba, Právo

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.