Rubriky:

Vodní sporty

Už nejen Rusové! Rumunští a běloruští kanoisté nesmějí kvůli dopingu na OH

16. července 2016 16:15 - Lausanne

Už nejen ruští atleti! Také rumunští a běloruští rychlostní kanoisté nesmějí kvůli opakujícím se dopingovým případům na olympijské hry v Riu de Janeiro. Oznámila to dnes Mezinárodní kanoistická federace ICF s tím, že jejich místa budou přerozdělena. Obě země byly s okamžitou platností na jeden rok vyloučeny ze všech mezinárodních soutěží.

 

Fabrizio Bensch, Reuters

"Je to jasný vzkaz, že ICF vyhlásila podvádění nulovou toleranci. Uděláme vše, co je v našich silách, abychom se dopingu zbavili," uvedl v prohlášení předseda ICF José Perurena.

Podle ICF bylo v dubnu pozitivně testováno na meldonium 11 rumunských kanoistů. Během přípravného kempu ve Francii porušilo antidopingové předpisy pět Bělorusů.

Bělorusko, které na předchozích OH v Londýně získalo v rychlostní kanoistice dvě stříbrné medaile a jednu bronzovou, mělo mít v Riu sedm posádek. Účast pod pěti kruhy si vybojovaly i čtyři rumunské lodě.

ČTK

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Běhání v zimě

Zima je pro řadu běžců obdobím nejistoty a nechuti k běhání. Nízké teploty od běhu často odradí, proto je důležité dodržovat základní pravidla. Ať už v zimě hledáte běžeckou motivaci, pilujete techniku běhu nebo hledáte zimní běžecké vybavení, jistě vám poslouží naše tipy a triky, jak se na běh v zimním období připravit a pořádně si ho užít.