Dostál prošel na MS do finále i na 500 metrů

Račice

Kajakář Josef Dostál postoupil na mistrovství světa v rychlostní kanoistice v Račicích do finále i na neolympijské trati 500 metrů. Semifinálovou jízdu stejně jako ve čtvrtek na kilometru vyhrál a udělal další krok ke splnění svého cíle, kterým je zisk dvou zlatých medailí na šampionátu před domácím publikem.

Kajakář Josef Dostál na MS v Račicích.

Finálovou účast vybojovaly v odpoledním programu i obě další české lodě. Kajakářka Anna Kožíšková uspěla na kilometrové trati, na níž obsadila v semifinálové jízdě poslední postupové třetí místo. Stejně si vedl na neolympijském kilometru i čtyřkajak ve složení Lukáš Trefil, Pavel Davídek, Lukáš Nepraš, Tomáš Veselý.

Přímo z dopoledních rozjížděk postoupil na neolympijské trati 500 metrů do bojů o medaile obhájce zlata kanoista Martin Fuksa. Další posádky čekají semifinálové boje v sobotu.