Rubriky:

Vodní sporty

Český koncert na MS! Tři medaile během hodiny, Tunka senzačním světovým šampiónem

29. září 2017 17:11 - Pau
(Aktualizováno: 29. září 2017 18:18)

Čeští vodní slalomáři prožili na mistrovství světa ve francouzském Pau senzační den. Hned dva čeští kajakáři se dostali na stupně vítězů - Ondřej Tunka vybojoval zlato a Vít Přindiš stříbro. Stříbrnou medaili slaví také Tereza Fischerová v nové olympijské disciplíně kanoi žen. Deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler obsadili těsně čtvrté místo.

 

Ivana Roháčková

Stříbrný Přindiš na svého reprezentačního kolegu ztratil pouhé dvě setiny sekundy. Sedmadvacetiletý Tunka předvedl ve finále životní jízdu. Po devátém místě ze semifinále startoval jako druhý, dostal se suverénně do vedení a pak už jen sledoval, jak mu odpadají soupeři. Nejvíce se mu přiblížil letošní vítěz Světového poháru Přindiš, ale ani on na něj těsně nestačil.

Oba Čechy v čele překonal až poslední kajakář v závodě Peter Kauzer, jenž se po dojezdu mocně radoval ze třetího mistrovského titulu v kariéře. Slovinskému favoritovi však byla dodatečně připsána dvousekundová penalizace za dotyk sedmnácté branky, která ho odsunula na třetí místo 29 setin za Tunku.

Tunka s Přindišem zopakovali úspěch českých kajakářů z domácího mistrovství světa v Praze-Troji v roce 2013, které vyhrál Vavřinec Hradilek před Prskavcem.

Fišerová zajela čistou jízdu

Devatenáctiletá kanoistka Fišerová ve finále zajela čistou jízdu a navázala na stříbro z červnového mistrovství Evropy. Česká reprezentantka nestačila jen na Britku Mallory Franklinovou, na niž ztratila přes čtyři sekundy. Před třetí Anou Satilaovou z Brazílie měla druhá žena celkového hodnocení Světového poháru náskok více než sekundu a může se radovat z první seniorské světové medaile. Ziskem stříbra Fišerová zopakovala umístění Kateřiny Hoškové z minulého šampionátu v Londýně.

Favorizované obhájkyni titulu Jessice Foxové z Austrálie se finále nepovedlo a skončila šestá.

V disciplíně C2, kterou od příštích olympijských her nahradí v programu právě kanoe žen, obsadili Jonáš Kašpar a Marek Šindler těsně čtvrté místo. K medaili českým deblkanoistům chybělo 19 setin, ke zlatu pouze 1,04 sekundy.

Kašpar se Šindlerem jeli ve finále díky semifinálovému vítězství jako poslední a předvedli čistou jízdu. Hodně času však ztratili v desáté protivodné brance a druhá letošní medaile po bronzu z mistrovství Evropy jim unikla.

Zlato navzdory dvousekundové penalizaci za dotyk branky získali domácí Gauthier Klauss a Matthieu Péché. Druzí byli se ztrátou pouhých sedmi setin slovenští bratranci Ladislav a Peter Škantárové, bronz brali Němci Robert Behling a Thomas Becker

Mistrovství světa ve vodním slalomu v Pau (Francie):
Muži:
K1:
1. Tunka 91,84 (0 trest. sekund)
2. Přindiš (oba ČR) -0,02 (0)
3. Kauzer (Slovin.) -0,29 (2)
...v semifinále 19. Prskavec (ČR)
C2:
1. Klauss, Péché (Fr.) 105,30 (2)
2. L. Škantár, P. Škantár (SR) -0,07 (0)
3. Behling, Becker (Něm.) -0,85 (0)
4. Kašpar, Šindler -1,04 (0)
...v semifinále
13. Karlovský, J. Jáně
14. Koplík, Vrzáň (všichni ČR).
Ženy:
C1:
1. Franklinová (Brit.) 109,09 (0)
2. Fišerová (ČR) -4,12 (0)
3. Satilaová (Braz.) -5,20 (2)
...v semifinále
12. Říhová
15. Jančová (obě ČR).
ČTK, Sport.cz

Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty


Rallye Dakar 2020

Tradiční Rallye Dakar se letos jede od 5. do 17. ledna v Saudské Arábii. Závod odstartoval ve městě Džidda, cílovou destinací bude Al-Kiddija. Závodníky čeká celkem dvanáct etap, během nichž absolvují 7900 kilometrů. Na startu je 31 českých závodníků včetně Aleše Lopraise nebo Martina Prokopa.