Rubriky:

Rady sázkařům

Házenkáři se mohou přiblížit mistrovství Evropy, hostí Portugalce

10. června 2009 11:20

Blízko postupu na mistrovství Evropy, které bude v příštím roce hostit Rakousko, jsou čeští házenkáři. Ti vedou svoji kvalifikační skupinu, když vyhráli všechny čtyři zápasy. V rozhodující fázi ve středu přivítají v Plzni Portugalce a pokud uspějí, budou jednou nohou na šampionátu.

Trenér Martin Lipták pro zbývající čtyři zápasy povolal široký kádr dvaadvaceti hráčů, podle svých slov hodlá tým zejména ve venkovních utkáních prostřídat.

„Hlavní opory toho mají po náročné sezóně dost, hodlám na nich stavět v klíčových domácích zápasech. Pokud ty vyhrajeme, postoupíme na šampionát,“ je jasno Liptákovi.

Portugalci mají sice jen o dva body méně než Češi, ti ale na rozdíl od soupeře dokázal porazit olympijské vítěze Francouze. V Lyonu se čeští házenkáři představí v nedělním pokračování kvalifikace.

Nastoupit by mohl i brankář Martin Galia, u něhož dopingová kontrola v bundeslize odhalila použití zakázaného octopaminu. Ex-karvinský gólman ale dostal od Německého svazu jen pokárání a čeká se na stanovisko Mezinárodní antidopingové komise. Pokud by Galia nemohl hrát, nahradil by jej v sestavě zkušený Miloš Slabý.

Na vítězství českých házenkářů si můžete vsadit v kursu 1,1, na výhru Portugalců vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 7,1. Pokud očekáváte remízu, je k dispozici kurs 15.

CO

Časová osa: Rady sázkařům

Filtr článků - Rady sázkařům