Živě

Federera měl na lopatě! V rozhodujících chvílích ho sestřelila sběračka

28. ledna 2020 16:43 - Melbourne/Praha

Bizarní incident se přihodil v rozhodujících chvílích napínavého úterního čtvrtfinále Australian Open mezi Američanem Tennysem Sandgrenem a Rogerem Federerem. V tie breaku čtvrtého setu do prvního jmenovaného ošklivě narazila sběračka míčků.

Video již není dostupné

sntv

Sandgren až stý hráč světového žebříčku teoreticky neměl mít proti dvacetinásobnému grandslamovému šampionovi nejmenší šanci, což nasvědčoval i první set, který favorit zvládl 6:3.

Jenže Švýcara následně začaly trápit zdravotní problémy, viditelně hůře se pohyboval po kurtu, čehož soupeř umně využil a následující sady vyhrál 6:2, 6:2. Ve čtvrtém dějství si pak vypracoval sedm mečbolů, ale ani jeden neproměnil.

Američan Tennys Sandgren v duelu s Rogerem Federerem.

Kim Hong-ji, Reuters

Těžko říct, zda na to nemohla mít vliv i nečekaná srážka se sběračkou za stavu 3:3 ve nervydrásajícím tie breaku. Při výměně stran chtěla sběračka rychle změnit pozici a proběhnout kolem Američana, nicméně si nevšimla jeho nohy a kolenem mu poměrně tvrdě narazila do lýtka.

Federer čelil hrozbě šokujícího vyřazení. Odvrátil sedm mečbolů

„Koleno na lýtko," úpěl rodák z Gallatinu směrem k umpirovému rozhodčímu. I v hledišti to pořádně zahučelo, když si na obrazovce prohlédlo opakovaný záznam. Sandgren chvíli poté opatrně našlapoval a rozcvičoval nohu a vše se nakonec obešlo bez ošetřování.

Američan si i poté vypracoval další mečboly, při nichž ale vždy narážel do precizní Federerovy hry jako do skály.

„Incident mě ale nijak výrazně koncentraci nenarušil. Bylo to jen bolestivé. Ale nešlo o nic velkého, sběračka se mi omlouvala, takové nehody se prostě můžou stát," odmítal se vymlouvat.

Zápas nakonec prohrál v pěti setech a i před novináři působil značně zkroušeným dojmem. „Jsem hlavně unavený. Fyzicky i emočně," soukal ze sebe.

roj, Sport.cz

Časová osa: Australian Open

Filtr článků - Australian Open


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

   
  • Australian Open - ženy
  • Australian Open - muži

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..