Rubriky:

Tenis

Hvězdy rozjedou novou sezónu. Na Hopmanově poháru se představí Federer i Williamsová

3. října 2018 08:21 - Praha

Američanka Serena Williamsová a Švýcar Roger Federer budou na úvod nové tenisové sezony startovat na Hopmanově poháru v Perthu. Federer, který avizoval svou účast v tradičním klání smíšených dvojic už dříve, bude obhajovat vítězství s Belindou Bencicovou. Williamsová vytvoří pár s Francesem Tiafoem.

 

Jason DeCrow, ČTK/AP

Na turnaji, který je pro tenisty přípravou na první grandslamový podnik sezony Australian Open, nebudou chybět ani poražení finalisté posledního ročníku. Podle pořadatelů přislíbili účast Němci Alexander Zverev a Angelique Kerberová.

Přihlášeny jsou tako týmy domácí Austrálie, kterou budou reprezentovat Matt Ebden a Ashleigh Bartyová, Francie s Lucasem Pouillem a Alizé Cornetovou, Velké Británie s Cameronem Norriem a Katie Boulterovou a Španělska s Davidem Ferrerem a Garbiňe Muguruzaovou. Poprvé se Hopmanova poháru zúčastní Řekové Stefanos Tsitsipas a Maria Sakkariová.

Hopmanův pohár se hraje od roku 1989. Z českých tenistů ho naposledy vyhráli Petra Kvitová s Tomášem Berdychem v roce 2012. Nový ročník začne 29. prosince, finále je na programu 5. ledna 2019.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.