Živě

Čtrnáct turnajů, čtrnáct vítězek. Tenistky mění historii WTA

1. dubna 2019 19:55 - Miami/Praha

Takovou rozmanitost ženský tenis ještě nezažil. Letos odehraných čtrnáct turnajů mělo totiž pokaždé jinou vítězku. Mezi nimi jsou i dvě Češky. Ty se radovaly z titulů hned na začátku roku. V Brisbane nenašla přemožitelku Karolína Plíšková a v Sydney pak slavila Petra Kvitová.

 

Profimedia.cz

To tu ještě nebylo. Na okruhu WTA bylo letos zatím odehráno čtrnáct turnajů a na každém zvítězila jiná hráčka. Ženský profesionální tenis takovou rozmanitost doposud ve své historii nezažil. Několik akcí ovládly zkušené hráčky, na zbylých překvapily svými výkony a výhrami teenagerky. Na dvou turnajích se radovaly také Češky Petra Kvitová a Karolína Plíšková.

Plíšková získala svůj dvanáctý titul hned na úvodním turnaji sezony v Brisbane, kde ve finále porazila Ukrajinku Lesju Curenkovou 4:6, 7:5 a 6:2. O druhý titul v sezoně pak bojovala uplynulou sobotu v Miami, kde však nestačila na Australanku Ashleigh Bartyovou a prohrála s ní 6:7 a 3:6.

Kvitová letos mohla získat tituly už tři, avšak svou sbírku rozšířila jen o jeden, když na začátku ledna ovládla turnaj v Sydney. O další svedla ohromný boj s Japonkou Naomi Ósakaovou ve finále Australian Open a nevyhrála ani v Dubaji, kde ji přehrála Švýcarka Belinda Bencicová.

Hodně slyšet bylo i talentované Markétě Vondroušové, která se do finále dostala na turnaji v Budapešti. Po třísetové bitvě ale titul brala její zkušenější soupeřka Belgičanka Alison Van Uytvancková. Asi o největší překvapení dosavadního průběhu sezony se postarala osmnáctiletá Kanaďanka Bianca Andreescuová, která jako držitelka divoké karty ovládla turnaj v Indian Wells.

Přehled vítězek turnajů WTA  
Brisbane Karolína Plíšková
Šen-čen Aryna Sabalenková
Auckland Julia Görgesová
Sydney Petra Kvitová
Hobart Sofia Keninová
Australian Open Naomi Ósakaová
Petrohrad Kiki Bertensová
Hua Hin Dajana Jastremská
Dauhá Elise Mertensová
Dubaj Belinda Bencicová
Budapešť Alison Van Uytvancková
Acapulco Wang Ja-fan
Indian Wells Bianca Andreescuová
Miami Ashleigh Bartyová
vk, Sport.cz, Právo

  Siegemundová - Siniaková dnes 10:00
20210624T10:00:00+0200
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová vs. Siniaková
Siegemundová
Siniaková

Časová osa: Tenis

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.