Živě

Česká tenisová hvězda po skončení kariéry vzpomíná na svůj začátek. Děkuje rodičům

8. června 2019 18:38 - Praha

Lucie Šafářová se na Roland Garros rozloučila s kariérou. Ve Francii nastoupila ve čtyřhře po boku Dominiky Cibulkové. A zvolila příznačné místo, protože právě tam dosáhla na svůj největší singlový grandslamový úspěch. V roce 2015 si v Paříži zahrála finále, ve kterém podlehla ve třech setech Sereně Williamsové. Teď už je Šafářová bývalou profesionální tenistkou. Zavzpomínala ale na úplný opak - své tenisové začátky.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Na Instagram umístila česká tenistka dva příspěvky. Ten první obsahuje fotografii, jak už jako malé dítě drží raketu a také dvě fotografie s tatínkem české tenistky. „Takhle začal můj příběh," píše Šafářová k příspěvku.

„S mým tátou, následující mojí starší sestru! Učil nás obě, dokud nám nebylo deset. Balóny létaly zprvu v obýváku, pak na kurtu," vzpomíná vítězka pěti grandslamů ve čtyřhře.

A právě svému tatínkovi, který je na dvou fotografiích, v textu děkuje. „Byl přísný, ale zároveň mě vždy dokázal motivovat a bez něj bych to nikdy nedokázala. Děkuji tati!" zakončuje příspěvek tenistka, kterou by zcela jistě i na fotce z raného dětství kdekdo rozpoznal.

Děkuje i mamince

Ve druhém příspěvku se teď už bývalá tenistka věnuje mamince. „Bez ní bych také nedošla tak daleko. Byla jediná z naší rodiny, kdo nikdy tenis nehrál, ale objela se mnou všechny dětské/juniorské turnaje a ať jsem vyhrála, nebo prohrála, vždy mě čekalo objetí plné lásky!" vypráví Šafářová.

„Naučila mě chovat se vždy slušně, být fér a držet se při zemi," dodává, co jí maminka do života předala.

„Je úžasně pozitivní a láskyplný člověk a můj vzor! Jednou bych chtěla pro své děti být, co ona pro mě! Děkuji mami!" uzavírá své poděkování Šafářová.

 

bak, Sport.cz

  Dijasová - Krejčíková dnes 07:00
20210724T07:00:00+0200
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová vs. Krejčíková
Dijasová
Krejčíková
  Bertensová - Vondroušová dnes 08:30
20210724T08:30:00+0200
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová vs. Vondroušová
Bertensová
Vondroušová

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.