Rubriky:

Tenis

Parádní gesto české superstar! Akce Karolíny Plíškové pomohla vážně nemocné ženě

30. července 2019 15:43 - Praha
(Aktualizováno: 30. července 2019 15:49)

Tenis je pro ně jednou z důležitých částí života. Superstar bílého sportu však dobře vědí, že zdaleka ne tou hlavní. Prakticky všichni špičkoví tenisté a tenistky se různou měrou podílejí na charitativních akcích. Svou aktivitou v pomoci potřebným jsou pověstní Roger Federer, Novak Djokovič, Rafael Nadal i řada dalších. A pozadu nezůstávají ani sestry Plíškovy.

 

Twitter

Úřadující česká jednička Karolína Plíšková i její dvojče Kristýna si v nabitém tenisovém programu odskočily do Prahy, kde pořádaly další ročník tenisového kempu. Výtěžek z celé akce šel, jak to v podobných případech bývá, na charitativní účely.

"Další ročník našeho kempu je u konce. Byla to jízda! Z výtěžku jsme zakoupili vozíček pro paní Lucii z Moravy, která trpí dědičnou CMT chorobou. Děkujeme všem a těšíme se zase za rok," psala česká hvězda na sociálních sítích.

Karolína Plíšková je v současné době světovou trojkou, k velkým favoritkám bude patřit nejen na nadcházejících turnajích na amerických betonech, ale především na blížícím se US Open, kde dosáhla také svého dosavadního grandslamového maxima. V roce 2016 si zde zahrála o titul, když po velkém boji podlehla Němce Angelique Kerberové.

Sedmadvacetileté lounské rodačce se letos na turnajích velké čtyřky daří se střídavými úspěchy. Na Australian Open vypadla v semifinále s pozdější šampionkou Naomi Ósakaovou, v Paříži dohrála už ve třetím kole s Chorvatkou Martičovou, ve Wimbledonu jí stopku vystavila v osmifinále po obrovské bitvě krajanka Karolína Muchová.

Co je CMT choroba?
Dědičné onemocnění pojmenované po třech lékařích Charcot-Marie-Tooth, kteří jej jako první popsali v roce 1886. Choroba postihuje motorické a senzorické nervy. Její hlavní příznaky jsou slabost končetinového svalstva, atrofie a porucha citlivosti.
pan, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis